Przełom Socy

słowenia

Przełom Socy

Trasa prowadzi nas przez najpiękniejszy fragment krystalicznie czystego potoku Soca w samym sercu Alp Julijskich. 

szczegóły mapa

Informacje o trasie

route
Trasa niebieska

directions_bike
Rower szosowy/gravelowy

straighten
52 kilometry

timer
4 godziny

height
500 metrów przewyższenia 

przelom socy

Poczuj prawdziwy charakter Słowenii!

Ten jedyny w swojej naturze górski potok urok i kolor zawdzięcza jasnemu dnu, które tworzą drobne białe kamienie. Aby rozłożyć optymalnie podjazdy, proponujemy rozpocząć w Bovecu i kierować się w stronę kempingu „Socza”, blisko którego znajduje się przełom potoku – charakterystyczne miejsce o turkusowym kolorze wody, którego zdjęcia często pojawiają się w magazynach podróżniczych. Stamtąd można jeszcze asfaltem pojechać do Domu dr Klementa Juga, gdzie serwowane są ciepłe napoje.

Droga powrotna dla urozmaicenia może prowadzić drugą stroną potoku – tą po której zamiast asfaltu jest szutr, nie jeżdżą tamtędy samochody. Powróciwszy do Boveca warto udać się z biegiem rzeki do miejscowości Żaga. Po drodze naszym oczom ukaże się widowiskowy wodospad Slap Boka o kilkudziesięciometrowym spadzie strumienia wody. Cała trasa wynosi około 52 km, a różnica między najniżej a najwyżej położonym punktem – 300 metrów. Jest to propozycja szczególnie dla tych, którzy nie przepadają za stromymi podjazdami, ale równocześnie chcą doświadczyć najpiękniejszych górskich krajobrazów.

Podczas jazdy nie zabraknie momentów do zatrzymania się i zrobienia zdjęcia. Ten mały kawałek Alp inspiruje podróżnych z całego świata!

Punkty trasy:

1. Bovec
2. Dom Dr. Klementa Junga
3. “Pod Zjabci”
4. Przełom Socy
5. Kemping Soca
6. Jablenca
7. Cezsoca
8. Wodospad Boka
9. Bovec

Produkty użyte na trasie:

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.