Radziejowa

Beskidy

Radziejowa

Jest to góra tak rozłożysta, że ogarnąć ją całą wzrokiem wydaje się być rzeczą wprost niemożliwą!
szczegóły mapa

Informacje o trasie

route
Trasa czerwona

directions_bike
Rower górski

straighten
 41 kilometrów

timer
5 godzin

height
1000/1200 metrów przewyższeń 

podkrakowska ósemką

Wybierz się na prawdziwy górski trening!

Dlatego warto wiedzieć gdzie zacząć, jak jechać i w którym miejscu skończyć, aby zobaczyć jak najwięcej i resztki sił na koniec dnia zachować. 

Myśląc o Radziejowej wiele osób wybiera na nocleg Szczawnicę i dlatego właśnie tam rozpoczniemy naszą konkretną wycieczkę. Kierujemy się na wschód (od samego początku pod górkę) i skręcamy w lewo po około 2 kilometrach na Wodospad Zaskalnik. Stamtąd niebieski szlak doprowadzi nas prosto do pierwszego sugerowanego dłuższego punktu postoju – Schroniska na Prehybie. Zyskujemy dużo wysokości na niewielkim odcinku, dlatego naprawdę zalecamy podładować baterię.

Ze schroniska czerwony szlak doprowadzi nas przez szczyt Radziejowej z rewelacyjną wieżą widokową aż do Wielkiego Rogacza. Będziemy cały ten czas jechać grzbietem, zatem widoki po obydwu stronach gwarantowane. Z Rogacza odbijamy zielonym szlakiem rowerowym na Przełęcz Obidza. Jest tam kilka punktów z naprawdę dobrymi oscypkami i jeszcze lepszym regionalnym miodem. Jeżeli nie czujemy wielkiego zmęczenia, warto wyrwać się tam i z powrotem na Eliaszówkę, aby popodziwiać Radziejową z jeszcze innej strony.

Droga powrotna prowadzi nas przez Przełęcz Rozdziela, Rezerwat Białej Wody, Jaworki, Szlachtową, prosto do Szczawnicy. Jest to wypracowane 15 kilometrów bez ani chwili podjazdu 🙂 

Ze względu na przebieg trasy, prawie przez cały czas po obu stronach rozciągają się przepiękne widoki na okolicę. 

Punkty trasy:

1. Szczawnica Centrum
2. Zjazd na Zaskalnik
3. Niebieski Szlak Rowerowy
4. Schronisko Przehyba
5. Radziejowa (szczyt)
6. Wielki Rogacz
7. Przełęcz Obidza
8. Eliaszówka
9. Przełęcz Obidza
10. Przełęcz Rozdziela
11. Jaworki
12. Szczawnica Centrum

Produkty użyte na trasie:

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.