Kampinos wzdłuż i wszerz

Warszawa & okolice

 


W samym sercu puszczy…

Las to nie tylko drzewa… to także historia.

szczegóły mapa

Informacje o trasie

route
Trasa niebieska

directions_bike
Rower górski/gravel

straighten
 33 kilometry

timer
2,5 godziny

height
50 metrów przewyższeń 

Stówka z Bytomia


Im dalej w las, tym więcej drzew

Wycieczkę najlepiej rozpocząć w okolicach lotniska Babice. Kierujemy się na północ, mijając Hutę w Bielanach oraz Uroczysko Las Młociński. Granicę Kampinosu przekraczamy w Łomiankach, a naszym pierwszym przystankiem w “królestwie łosiów” jest Łużowa Góra (warto podejść na punkt widokowy). Leśną, ubitą drogą przejeżdżamy przez Bagna Sieraków, drogowskazy poprowadzą nas do najważniejszego miejsca w puszczy – wojennego cmentarza w Palmirach.

W Palmirach wybieramy wariant trasy; dłuższy obejmuje przejazd granicami Parku Narodowego aż po Leszno (przez Truskawkę i Roztokę), wariant krótszy to kierunek na Truskaw i następnie przez Izabelin z powrotem na Babice. Wariant dłuższy to (w zależności od wyboru leśnych szlaków) około 80 km, alternatywną opcją są rekreacyjne 33 km, których nie odczujemy na następny dzień.

Cała wycieczka niesie ze sobą zarówno walory przyrodnicze jak i historyczne, jednak trasę najlepiej przejechać w możliwie najbardziej pogodny dzień, aby lepiej zapamiętać Puszczę i jej tajemnice.

Być może nie poznaliśmy jeszcze wszystkich historii, które skrywa puszcza.

Punkty trasy:

1. Babice – lotnisko
2. Las Młociński
3. Łużowa Góra
4. Bagna Sieraków
5. Palmiry
6. Truskaw
7. Izabelin
 

Produkty użyte na trasie:

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.