Ki a módja annak, hogy sisakot szerezzen!

Węgry

 

Węgierskie (nie)winne zakręty

Nie zapominajcie, że oprócz Budapesztu jest jeszcze Eger!

szczegóły mapa

Informacje o trasie

route
Trasa czerwona

directions_bike
Rower szosowy/na żwir

straighten
55 kilometrów

timer
3,5 godziny

height
300 metrów przewyższeń

Stówka z Bytomia

Jedno z niewielu miejsc na Węgrzech, gdzie nie jest płasko!

Proponowana przez nas trasa na rower szosowy jest prawdopodobnie najbardziej pokręconą ze wszystkich, które Państwo widzieli. Rozpoczynamy na bezbłędnie odrestaurowanym rynku, wokół którego wznoszą się budowlę przeróżnych stylów architektonicznych. Kierujemy się na północny-zachód, w stronę toru Motorcrossowego. Pozostając na jedynej asfaltowej drodze, dojedziemy do Egerbakta, którego ulice rozchodzą się niczym ramiona ośmiornicy. 

Rozpoczynamy 10 kilometrowy odcinek zawijasów pośród lasów Gór Bukowych. W Siroku zmieniamy kierunek naszej trasy na południowy. Przejeżdżamy przez Kokutpusztę i Tarnaszentmarię, aby znaleźć się w Verpelet. Jesteśmy w sercu węgierskiego “countryside’u”. 

Zmieniamy nasz kierunek przewodni na wschodni, dojeżdżamy do Egerszalok. Stąd czuć już ciepło bijące od wód termalnych, z których tak dobrze znane są Węgry. Sodomb może co prawda nie pasować do reszty krajobrazu, jednak jest miejscem prawdziwie autentycznym. Niedaleko basenów znajdują się ciekawe formacje skalne o stosunkowo łatwej do wymówienia nazwie: Koasszony Barlang. 

Nasza wycieczka powoli dobiega końca, ponieważ szosa prowadzi nas wprost na południowe przedmieścia Egeru. Jest to strefa całkowicie przemysłowa, gdzie dominującymi gałęziami jest produkcja maszyn i materiałów budowlanych. Droga główna doprowadzi nas wprost na rynek, skąd rozpoczęliśmy naszą (nie)winną przejażdżkę 🙂

Z zamku w Egerze, horyzont wydaje się nie mieć końca!

Punkty trasy:

1. Eger
2. Egerbakta
3. “Szosa Gór Bukowych”
4. Sirok
5. Tarnaszentmaria
6. Verpelet
7. Egerszalok -> Koasszony Barlang
8. Eger
 

Produkty użyte na trasie:

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.