Perły Dolnego Śląska

Dolny Śląsk

Perły Dolnego Śląska

Malownicze Bardo, tajemniczy Złoty Stok, historyczne Kłodzko!
Komu w drogę, temu kask 😉

szczegóły mapa

Informacje o trasie

route
Trasa średnio trudna

directions_bike
Rower szosowy

straighten
56 kilometrów

timer
4 godziny

height
650 metrów przewyższeń

Odkryj “Perły Dolnego Śląska” na trasie rowerowej SafeStock pełnej historii i malowniczych krajobrazów!

Naszą wycieczkę rozpoczynamy w Bardzie – mieście, które początek swojej historii ma jeszcze w XI wieku. Po zwiedzeniu Bazyliki, gospody Pod Złotym lwem, zajazdu Pod Czarnym Niedźwiedziem i przespacerowaniu się kamiennym mostem wsiadamy na swój rower szosowy.

Wzdłuż Nysy Kłodzkiej dojeżdżamy do Dzbanowa. Mijamy Ożary, Mąkolno, dojeżdżamy do drugiej perły na trasie – Złotego Stoku. Miasto, którego kopalnia złota i Stara Kruszarnia owiane są niejedną legendą, nawet na największym obieżyświecie zrobi wrażenie.

Po lekko sugerowanym espresso, drogą krajową nr 46 ruszamy na Przełęcz Kłodzką. Tutaj skręcamy w lewo – w kierunku Jaszkowej Górnej. Następnie Jaszkowa Dolna.. lądujemy w Kłodzku.

Tu każdy robi tak długą przerwę, jak duża jest jego wiedza o kolejnej perle na naszej trasie. Jest co zwiedzać. Warto pamiętać o zabraniu zapięć do roweru. Kolarskie buty będą charakterystycznie stukać o kamienne chodniki Kłodzka.

Droga powrotna prowadzi nas z powrotem do Barda przez Boguszyn i Dębowinę. Zapewnia malownicze krajobrazy Gór Bardzkich, które są obowiązkowym punktem wypadowym dla fanów kolarstwa górskiego (liczne trasy MTB i nie tylko). Słynna Kaplica Górska na Górze Bardzkiej może być celem miłego popołudniowego spaceru po porannym rowere 😉

Punkty trasy:

1. Bardo
2. Dzbanów
3. Ożary 
4. Złoty Stok
5. laski
6. Przełęcz Kłodzka 
7. Jaszkowa Górna
8. Jaszkowa dolna
9. Kłodzko 
10. Dębowina
11. Bardo

Produkty użyte na trasie:

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.