Kanadyjski Krajobraz

GÓRY IZERSKIE

Świeradów & Szklarska Poręba

Wielokrotnie słyszymy o Wenecji Północy, Szwajcarii Kaszubskiej…

szczegóły mapa

Informacje o trasie

route
Trasa średno trudna

directions_bike
Rower górski/gravel

straighten
55 kilometry

timer
4.5 godziny

height
900 metrów przewyższeń

…nam region Gór Izerskich krajobrazem przypomina kanadyjskie lasy.

Łagodne przewyższenia znacznie wydłużają horyzont, przez co drzewa, głównie buki i świerki, wydają się rozrastać w nieskończoność. Najlepszym przykładem – Hala Izerska, ostoja rzadkich gatunków fauny i flory.

Naszą trasę rozpoczynamy w Świeradowie Zdroju, dolnośląskiemu konkurentowi Karpacza. Nie bez powodu uzdrowisko cieszy się rosnącą popularnością – oferuje zupełnie odmienne atrakcje i krajobrazy. Proponowany przez nas przebieg wycieczki wiedzie wzdłuż granicy, aż do czeskiej miejscowości Harrachov, znanej ze skoczni narciarskich i browaru. To dobre miejsce na krótką przerwę.

Dalej kierujemy się do Szklarskiej Poręby, aby przejechać przez jej malownicze centrum. Za nami rysują się najwyższe szczyty polskich Karkonoszy. Minąwszy Hutniczą Górkę odbijamy na zachód. Po naszej prawej stronie pokażą się Wysoki Kamień oraz Zawalidroga, w ten sposób dotrzemy do Izerskich Garbów, najwyższego punktu naszej wycieczki.

Przed nami kolejna piękna panorama.
Zjeżdżamy “z górki” w stronę Świeradowa, aby na samym końcu Hali Izerskiej włączyć się do drogi, którą jechaliśmy wcześniej (Euroregionalny Szlak Rowerowy ER-2). Przed nami ostatni niewielki podjazd, który przyczyni się do ponad 1000 metrów przewyższenia.

“Kanadyjski Krajobraz”.
Trasa trudna lecz wynagradzająca.

Punkty trasy:

1. śWIERADÓW – zDRÓJ
2. hALA IZERSKA
3. HARRACHOV 
4. szklarska poręba
5. hutnicza górka
6. izerskie garby 
7. jarzębcza polana
8. świeradów – zdrój

Produkty użyte na trasie:

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.