Aplikacje na rower

Rynek aplikacji rowerowych jest zróżnicowany i dynamiczny. Obsługuje szerokie spektrum użytkowników, od zawodowych sportowców po rowerzystów rekreacyjnych. Aplikacje często zawierają różnorodne funkcje mające na celu poprawę wrażeń z jazdy na rowerze, czy to poprzez szczegółowe śledzenie parametrów jazdy na rowerze, czy udostępnianie usług nawigacji i sieci społecznościowych. Przyjrzyjmy się czterem najpopularniejszym aplikacjom rowerowym, ich przewadze konkurencyjnej i charakterystycznym usługom, jakie oferują.
 

1. Strava

Przewaga konkurencyjna – Strava jest często określana jako „sieć społecznościowa dla sportowców” i wyróżnia się funkcjami zorientowanymi na społeczność. Jest przeznaczona nie tylko dla rowerzystów, ale dla szerokiego grona entuzjastów sportu.

Charakterystyczne usługi:

  • Tabele liderów segmentów – rowerzyści mogą porównywać swoje wyniki z innymi na określonych odcinkach trasy.
  • Odkrywanie tras – użytkownicy mogą odkrywać popularne trasy i tworzyć własne.
  • Sieci społecznościowe – platforma umożliwia udostępnianie przejażdżek i udział w wyzwaniach.

Od 2022 r. Strava może pochwalić się ponad 95 milionami użytkowników i przesłanymi ponad 4 miliardami aktywności (dane: Strava.com).

 

2. Garmin Connect

Przewaga konkurencyjna – Garmin Connect jest przeznaczony dla użytkowników szerokiej gamy urządzeń fitness firmy Garmin i zapewnia dogłębną analizę danych oraz śledzenie, które jest atrakcyjne zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Charakterystyczne usługi:

  • Integracja urządzeń – bezproblemowa synchronizacja z urządzeniami Garmin w celu śledzenia każdego szczegółu jazdy.
  • Informacje o zdrowiu – oferuje wgląd w wskaźniki zdrowia, w tym poziom stresu i wzorce snu.

Firma Garmin odnotowała 12% wzrost przychodów segmentu fitness w czwartym kwartale 2021 r., co wskazuje na rosnącą bazę użytkowników aplikacji (raporty finansowe Garmin Ltd.).

3. Zwift

Przewaga konkurencyjna – Zwift łączy jazdę na rowerze z grami, oferując wciągające wirtualne wrażenia. Wrażenia te pozwalają użytkownikom jeździć na rowerze w cyfrowym świecie, co czyni aplikację szczególnie popularną podczas treningów w pomieszczeniach.

Charakterystyczne usługi:

  • Użytkownicy mogą brać udział w wirtualnych wyścigach z kolarzami z całego świata.
  • Konfigurowalne plany treningowe dostosowane do różnych poziomów sprawności i celów.

Zwift ma ponad 3 miliony kont utworzonych w ponad 190 krajach od 2022 r. (dane Zwift).

 

4. MapMyRide

Przewaga konkurencyjna – MapMyRide, część pakietu Under Armour, jest preferowana ze względu na przyjazny dla użytkownika interfejs i wszechstronne funkcje śledzenia, odpowiednie dla rowerzystów na każdym poziomie.

Charakterystyczne usługi:

  • Śledzenie odżywiania – integruje się z MyFitnessPal w celu śledzenia diety i odżywiania.
  • Gear Tracker – śledzi przebieg sprzętu rowerowego, w razie potrzeby wzywając do konserwacji.

MapMyRide jest częścią platformy MapMyFitness, która ma ponad 40 milionów zarejestrowanych użytkowników (dane Under Armour).

Dywersyfikacja na rynku aplikacji rowerowych wynika z różnorodnych potrzeb i preferencji użytkowników, jak również z rosnącej popularności rowerów jako ekologicznego środka transportu i formy aktywności fizycznej. Aplikacje dostosowują się do różnych celów użytkowników, takich jak nawigacja, trening, monitorowanie postępów, współdzielenie rowerów miejskich czy integracja z mediach społecznościowych. Znaczący wpływ ma też postęp technologiczny, który umożliwia tworzenie coraz bardziej zaawansowanych i specjalistycznych funkcji, odpowiadających na szczegółowe wymagania użytkowników, od amatorów po profesjonalnych sportowców, co sprzyja dywersyfikacji oferty na tym dynamicznie rozwijającym się rynku.

-25%
Original price was: 599,00 zł.Current price is: 449,00 zł.
-34%
Original price was: 150,00 zł.Current price is: 99,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *